Milý deníčku, trénuji na Hamrman 70.3 – 1. část

Jeden velký cíl – půlmaraton – mám letos za sebou a je třeba koukat dále.
Od prvního letošního půlironmana v Linzi utekl týden a je třeba začít trénovat na můj „A“ závod – Hamrman 70.3.

Linz mi ukázal, jak na tom jsem. Plavání bída, ztratil jsem rychle cit pro vodu. Kolo docela OK, jen ty rovinky tam moc nepodržím „plnej“. Běh – tam musí být potíž v hlavě. Jak jinak si vysvětlit o 22 minut horší čas na půlmaraton? Takže se naladím na vlnu před půlmaratonem a mělo by to být dobrý. Mám na to 6 týdnů. Hodně práce přede mnou, abych se dostal tam, kde jsem byl a ještě lépe se trochu posunul.

Týden 1. (6.6.2016)

PO: Začínám velice zlehka na kole s Péťou, aneb dřív jsem na regenerační jízdy nenašel příležitost, teď už ji mám 🙂

ÚT: Vstávačka kolem pátý a dávám si lehčí běh na lačno, nízký tepy. Snad konečně spálím tu pneumatiku 🙂 Odpolední kolo – 2 hodiny intenzity s kopcema. Dobrý pocit.

ST: Pokus o plavání odpoledne nedopadl dobře. Nemám rád přeplněný bazény. Už tak mě to poslední dobou moc nebaví a tohle tomu moc nepřidá. Po půl hodině lezu ven a jdu radši do páry. Zato běh mi udělal radost, 10 km rozděleno na zahřátí, 5×1000 s meziklusem a vyklusání. Tempo kolem 3:40-3:45/km. Kvalita!

ČT: Jen krátké vyklusání po lese.

PÁ: Jedeme na víkend pod stan a bereme kola. První zastávka je na veslařským areálu v Račicích, kde se za týden jedou dva triatlony. V plánu mám dát si testovací časovku na 40 km. Čas ale kvapí, takže beru zavděk aspoň 20 km se zahřátím a vyjetím. Trochu foukal vítr a čas 31:40 min (38 km/h) docela beru, když jsem to nešel na krev.

SO: Ajajaj. Počasí nám dělá velké škrty přes rozpočet. Plány se nekonají a zalézáme do krytého bazénu. Já mám velkou plaveckou krizi. Během zimy jsem plaval už tempo kolem 1:40/100 i rychleji, ale teď jsem spadl na loňský čísla. Pétě to ale jde krásně. Kouká na mě a říká, že jsem v totální křeči, ztuhlej a nevypadám u toho moc přirozeně. Po hodině (a jen 1500 m) jdeme do parádního saunovýho světa. Jít potom běhat nebyl dobrý nápad. Nejsou nohy, nejsou tepy, jen mizérie. Takové pocity nemívám často, na tenhle den (ze sportovního hlediska) rád zapomenu.

NE: Předpověď je OK, tak vyrážíme na společné kolo, ale počasí se zase opakuje, mrznu a nejsem ve svý kůži. Nejede to, ale jakože vůbec. Člověku se honí hlavou pak divný myšlenky…

Celkem 10:25 hod

Týden 2. (13.6.2016)

PO: Intenzivní 2 hod na kole kolem Karlštejna, stejná trasa jako minule, jen opačný směr. Kopce po cestě dobře suplovaly vložené intervaly. Dobrý pocity…víkend zapomenut a jede se dál!

ÚT: Poprvé jsem si zkusil plavání v čase oběda, kdy jsem si odskočil z kanclu. Práce na technice (bacha na ruce přes osu a uvolnění při přenosu) a citu pro vodu. Hnedka mírný zlepšení. K večeru tvrdá práce na oválu – 6x1000m v tempu 3:40/km doplněno o klus. Celkem 11 km. Vše šlo dle plánu.

ST: Ranní plavání, zaměření na techniku, opět cviky na uvolnění ruky při přenosu. Došlo i na packy pro lepší polohu při záběru a taky silový cvičení. Auu. Odpolední hodinové regenerační vyjetí na kole s Péťou.

ČT: Krátké, hodinové, ale intenzivní kolo s kopci a 15 minutovým přechodem na běh. Jelo mi to krásně, i mírnější kopce v hrazdě v aero posezu. Tělo si asi už zvyklo. Běh na tepech pod 80%.

PÁ: Polední plavání v Berouně se docela vydařilo! Nachomýtl jsem se tam k nějakýmu mlaďasovi, kterýmu to jelo pěkně a když se (on) rozplavával svůj kilák, na pár dvoustovek jsem se s ním svezl…měl jsem co dělat, ale to bylo právě ono… Najednou to šlo! 😀

SO: Závodní den – sprint triatlon v Račicích. Docela dobrý, když pominu plavání. Celkově zlepšení o 3 rovný minuty proti loňsku. Více v reportu.

NE: Ráno jsem si přivstal a vyrazil na 3 hodinové kolo na velmi nízký intenzitě, hlídal jsem si tepy, 2 hodiny z toho jsem jel nalačno. Dost bylo intenzity za ten týden…domů jsem se vrátil docela svěží, nic mě nebolelo, ale 3 hodiny jsou pořád 3 hodiny, takže nějaká únava byla. Týden jsme krásně zakončili odpoledne v saunovém světě, 5 druhů saun a hodně jsme využívali ledovej bazének. Perfektní regenerace, nic nezanedbávám! 🙂

Celkem 12:26 hod

Týden 3. (20.6.2016)

PO: Volný den, večer trávíme ve společnosti triatlonistů, takže mentální „trénink zaručen“ 🙂

ÚT: Auto mám v servisu. Vyrážím ráno s kolegou do práce na kole s batůžkem na zádech. Na lačno a nízkou intenzitou (HR 110), zabere to necelou hodinu (23km). Parádní rozcvička. Odpoledne cesta zpět, ale intenzita už vyšší a do kopců se nešetřím. 1:45 hod a 50km+. Následuje přechod na běh po trailu za domem, jen cca 15 min.

ST: Ráno jsem zaspal dřívější vlak, takže se ranní plavání bohužel nekoná. Odpoledne mířím na atletický ovál. Trénink 4×2000 v tempu 3:50/km musím zkrátit na 3×2000, lýtka na hadry, tak to dál nepokouším. Tempo dodrženo, celkem 10 km.

ČT: Dál využívám (vynuceně…) trasu do práce k cyklo tréninku. Výjezd v 6:15. Tentokrát nabitý kaloriemi, takže intenzita nastavena na „sweet spot“, beru to oklikou, 1:25 hod, 43 km. U druhé snídaně po kole si říkám, že „žeru“ víc než to auto 🙂 Dnešní cyklo trénink bude double. Zpátky podnikám trasu trochu jinudy, kratší, ovšem tím si vyžeru ty nejhorší kopce. 33 stupňů ve stínu s batohem na zádech dělá své… :)) Tady myslím, že už jsem byl trochu za „sweet spotem“! Po cca 35 km (1:15 hod) se přidává Peťa a už jen točím nohama do pohody. Odpoledne tedy 46 km, 1:50 hod.

PÁ: Vstávačka před pátou, abych tentokrát stihl ten brzký vlak do Berouna. Bazén bohužel otvírá až v 7, což mě trochu štve. Dneska jsem zase ve vodě línej a pro zpestření střídám cviky, intenzitu i délky. Dohromady stejnak ale naplavu prd :/ Odpoledne 34 ve stínu, běh převážně po trailu nebo loukách, teplota z toho dělá dost intenzivní trénink (zážitek). Něco málo přes hodinu, 11 km.

SO: Peklíčko pokračuje venku, dnes jen volnější kolo hodinu a půl s Peťou. Nohy jsou dost utahané…

NE: Plavání v Podolí v 50 m – 2200 m s neoprenem (motiv 400 m v tempu 1:40/100). Plus vyplavání a cviky 550 m bez neoprenu. Docela dobrý pocit. Chvilku sledujeme místní plavecký oddíl. To je propastnej rozdíl… :))

Celkem 11:46 hod

Půlka přípravy je za mnou. V druhé je potřeba zahrnout více tempo běhu(ů) a taky plavání celkově. Čeká nás pár dní dovolené v Rakousku, kam si bereme kola, ale nepředpokládám, že bych nějak extra trénoval cyklistiku. Budu sparing Pétě a u mě se zaměříme na plavání venku v jezeře a běh. Poslední týden pak už ladění na 16.7., těšíme se na Hamr! 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s