ICT Triatlon Račice 2016

Minulý rok jsem psal, že ICT Triatlon konaný v Račicích na veslařském kanále je ideální závod pro nováčky. A jak se mi to letos potvrdilo! Na závod jsme vyrazili ve dvou s Peťou, ale tentokrát jsme vyfasovali taky dvě startovní čísla… 🙂

Poprvé double na startu :)

Poprvé double na startu 🙂

Úkol zněl jasně. Péťa ať si kouká hlavně poprvé a napoprvé dokončit ve zdraví (a pokud možno s úsměvem) všechny tři disciplíny a já pořádně zatrénovat. A jelikož to byl sprint, dát do toho všechno, hezky plyn až na podlahu!

Na ICT jsme se potkali s kamarády, kvůli čemuž vlastně nakonec stejně na ty triatlony jezdíme… 😀 Takže vás tímto ještě jednou zdravíme a jsme rádi, že jste, přátelé!

Přeskočme formality a rovnou do vody. Chvilku panovalo trochu nejasno ohledně neoprénů, ale přece jen byly zakázané jako všechny předchozí ročníky. Bylo by to dost divoký je povolit 15 min před startem…takže jen informační šum.

IMG_6459

Romantika ve vodě (horní levý roh 😀 ) Foto: Facebook ICT Triatlon

IMG_6460 IMG_6461 IMG_6462

Plavání 750m: Ještě jsme si ve vodě přáli hodně štěstí a už jsme pomalu slyšeli 3,2,1…nějak jsem se zapomněl. V krátkosti shrnuto – bída. Ani loni, ani letos mi to tu nějak neplave. Asi bez toho neoprenu nezvládám. Žádná strkanice, žádný bójky, tady se plave 750 metrů rovně k depu. Naprosto férové, regulérní…jediný háček tady spočívá ve výlezu z vody na kovové molo. Stejně jako loni se mi to napoprvé moc nepovedlo. Letos jsem k tomu ale přidal ještě solidní ránu o molo mezi nohy, takže o to veselejší jsem to vylézání měl. Zaplaval jsem za cca 14 minut podle hodinek, oficiální časomíra ale končí až u depa po přeběhnutí a ta říkala 15:22 min., 55. čas celkově a zlepšení o minutu proti loňsku.

Depo 1: Nic zásadního se nedělo, čas něco přes půl minuty, malé depo a chybějící neopren to urychlily.

Na kole jsem jel podlahu...foto: Facebook ICT Triatlon

Na kole jsem jel podlahu…foto: Facebook ICT Triatlon

Cyklistika 20km: 4 krásné obdélníky po rovině po 5 km. Povolené hákování. Chvilku jsem jel bez nazutých bot a zrovna foukalo proti, tak to bylo zajímavé. Pak už jsem se „jen“ dal na stíhací jízdu. Jel jsem můj totální strop, šrot, full gas, podlahu. Věděl jsem, že je přede mnou vláček (myslím, že druhá skupinka?) a chtěl jsem ji stáhnout. Jenže jsem na to byl sám. Pokoušel jsem se najít parťáka, ale bohužel se nikdo nechytil, tak jsem to odtáhnul sám. Zaťatý zuby a pálení v nohách. Průměr 39 km/h a kýženou skupinku jsem dojel na poslední delší straně kanálu v posledním kole. Achjo! Samozřejmě to nemělo už žádný efekt se za nima pověsit, navíc, když mi to tak pěkně jelo s větrem v zádech. Letmý pohled na GPS řekl 49 km/h a já jsem vláček přefrčel. Aspoň jsem měl dobrý pocit, že jsem si dal tu pravou triatlonovou časovku, no né 🙂 Čas 30:59 min znamenal 17. „flek“ a zlepšení o 1:44 minut.

Modelka moje... :)) foto: Facebook ICT Triatlon

Modelka moje… :)) foto: Facebook ICT Triatlon

Depo 2: V depu jsem měl taky trošku prázdněji a nemotali jsme se tam navzájem, když jsme nedorazili jako jedna skupinka. Malinko jsem se pral s patou pravý tenisky, ale čas taky kolem půl minuty, takže no problem.

Běh 5km: (Běh v Račičích nemá 5, ale téměř 6 km, pro upřesnění.) Od začátku jsem do toho dával všechno. Všechno, co taky zbylo v mracích, na nás hnedka spadlo. Neskutečnej slejvák způsobil, že trať byla plná kaluží klidně i 10-15 cm hlubokých a bláto bylo všude. Nevadilo a nevadí, závodíme dál.

Sprška? foto: Facebook ICT Triatlon

Sprška? foto: Facebook ICT Triatlon

Kosím jednoho za druhým a nenechám nikoho mě už předběhnout. Funěl jsem jak lokomotiva, vím, ale jinak už to nešlo. Proti loňsku jsem zaostal o 1:46 minuty, čas běhu 24:03 minut a tempo 3:55/km. 11. v pořadí.

Celkově jsem dokončil na 16. místě v čase 1:10:23 hod, opět ve srovnání s loňskem zlepšení o 3:00 minuty. Takže spokojenost! Padl osobáček na 20 km cyklistiky a hlavně jsem nepovolil a jel, co jsem si předsevzal.

Oškubaná a zmoklá slepice? :D foto: Facebook ICT Triatlon

Oškubaná a zmoklá slepice? 😀 foto: Facebook ICT Triatlon

A co ostatní? Nelze nepogratulovat Jirkovi k vítězství! My další jsme se zúčastnili 🙂 Péťa to zvládla taky na jedničku, její první triatlon a hned v docela nelehkých podmínkách. Ale po plavání, kde se prý trochu trápila, bylo už všechno dobrý…gratuluju! 🙂

V cíli vládla spokojenost :) Díky za fotku Radimovi!

V cíli vládla spokojenost 🙂 Díky za fotku Radimovi!

Výsledky zde

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s