Milý deníčku, trénuji na Hamrman 70.3 – 2. část (a víc jich nebude :))

Příprava na Hamrmana 70.3 se mi převalila do druhé půlky. S čím jsem byl relativně spokojený v té první části, bylo zlepšení se na kole, což byla moje slabina. Nesmím se ale vykašlat na běh a taky najít motivaci se dokopat do vody, s čímž mám nějak poslední dobou potíž. Na konci 4. týdne jedeme na několikadenní výlet do Rakouska, kde je v plánu jak odpočinek, tak trénink. Sám jsem zvědavý 🙂 6. týden nebude znamenat nic jiného než „ladící týden“ neboli „taper“. Tam to bude o tom více odpočívat, ale přijít pokud možno o co nejméně fyzičky. Úplná věda! Níže zápisky z každého dne… 

Týden 4. (27.6.2016)

PO: Volný den, aneb válení se na gauči a sledování filmu je rozhodně důležitá součást tréninku 🙂

ÚT: Dvě hoďky svižnějšího (hmm, spíš intenzivního) kola na mý trase 60 km kolem Karlštejna, stoupání 700+. V jednom takovém kopečku v Černošicích mě předjel dost rychle cyklista 50+let a nevypadal, že by u toho měl zrovna skonat! Ale jinak to docela jelo, respektive cítím, že je to na dobré cestě.

ST: Ranní plavčo – kdyby mě to bavilo tak, jak mě to nebaví, bylo by to bájo! Aneb nuda a šeď, ale jakž takž se to přibližuje dřívějším výkonům v bazénu. Odpoledne jsem si spravil chuť tempo během. Rovných 13 km kolem břehu Berounky, pár kratších kopečků, různý povrch. Hodně podobné běhu na Hamrmanovi, což se může hodit. Tempo 4:12/km. Pocit docela dobře odvedené práce 🙂

ČT: 2 hod / 60 km na kole s intervaly 5 min ostře + 2 min vydýchat, samozřejmě příkladné zahřátí a vyjetí 🙂 Opakovačka cca 13x. Bylo to zajímavé, rozhodně celkem náročné…

PÁ: Volný den – odjezd na dovču, kde si spíš aktivně odpočinu a naberu síly na poslední fáze tréninku před závody 🙂

SO: Delší kolo s Peťou v Rakousku, takže na pohodičku, ale pořád skoro 4 hodiny v sedle s kopečkama trochu unaví i v malé intenzitě 🙂 (66 km /  1000 m nastoupáno). Navíc se po dvou hodinách spustil totální mordor z oblohy a nám nezbývalo, než v tom jet. Trénink psychické odolnosti jak vyšitej!

NE: Trocha toho zpestření neuškodí 🙂 Procházka v kopcích nad Gosausee, 10 km a 900 m vertikálně – čísla zní tak nějak „málo“, ale mně to dalo fakt zabrat, vůbec na tenhle typ pohybu nejsem zvyklý! 😀 K večeru vyplavání a blbnutí (to spíš :)) v bazénu.

Celkem 14:48 hod (10:27 hod bez „treku“)

Týden 5. (4.7.2016)

PO: Den jsem začal krátkým 25 min během pro snídani. Kochal jsem se výhledy, krása! Po snídani jsme opět vyrazili na kolo, tempo obdobné dovolenkové, nádherných 65 km mezi jezery Salzkammergutu, nastoupáno 1000 m, opět přes 3 hodiny v sedle. Tentokrát bez deště a rozhodně se nám to moc líbilo.

ÚT: V plánu bylo plavání na otevřené vodě, ale díky taaakhle studený vodě jsem to vzdal po 0,5 km. Neopren jsem zapomněl doma, a tak jsme brali s povděkem zase bazén na chvíli. Jinak lenošení u jezera, čtení, zmrzlina, prostě parádní válenda. Dal jsem teda taky 8,5 km stupňovaný běh, poslední 3 km za/pod 4:00 min.

ST: Volný den – přesun z Rakouska do Prahy

ČT: Dovolená mi pokračuje, takže nelenoším a trénuju, jím, spím a koukám na etapy Tour de France 🙂 Ráno parádní plavčo v 50ce v Podolí, něco přes 2 km. Po obědě docela hustej cyklo trénink na necelé 3 hodiny, ačkoliv „kolem komína“, nastoupáno na 86 km přes 1000 metrů. Intenzita solidní, takových za sebou letos mimo závody moc nemám…(možná bych měl? :))

PÁ: Pátek je prioritně ve znamení tempo běhu v Prokopáku, 14 km tempo 4:14/km, poté si tělo žádalo dobrý odpočinek a doplnění tekutin a energie. Po schrupnutí jsem chtěl nohám trochu ulevit a vyjel jsem na hodinku výletním tempem s minimální intenzitou na kolo. K večeru ještě hodinové plavčo s Peťou, neopomíjel jsem tentokrát cvičení techniky…

SO: Sobota byla ve znamení volný jízdy s Peťou, učila se jezdit za mnou v háku a chvilkama se držela statečně. Stačilo jen trochu řvát „makej, makej!“ 😀 Celkově ale pohoda. Sobotní běh jsem na nohách moc necítil, ale únava byla, takže volnější den bodl.

NE: Zakončení náročného týdne náročným tréninkem 🙂 Ranní plavecká hodina v 50ce v Podolí (bez neoprenu) no a pak v poledním žáru parádních 99,99 km na kole Křivoklátskem a myslím, že jsem se nešetřil, převýšení přes 1100 metrů, 3:17 hod v sedle. Dobrý pocit – a to je to hlavní.

Celkem: 18:25 hod

Týden 6. (11.7.2016) – je tu závodní týden!

PO: Volný den

ÚT: Ranní plavání v Podolské padesátce. Poslední ladění tempa. No, stejnak to bude spíš o štěstí, plavecké tempo prostě neumím rozvrhnout…Odpoledne běh krajinkou, aka hodina Prokopákem, spíše v zóně obecné vytrvalosti.

ST: Nohy mě bolí! Vyrazil jsem odpoledne s Péťou na kolo s tím, že pojedu pohodu a vložím do toho na zahřátí pár svižnějších intervalů/kopců. Jenže sotva jsme vyrazili, začlo chcát a byla mi fakt zima. Hodně nasrán mířím domů v totálním lijáku. To moc nevyšlo. Už tak jsem docela dost nervózní a takovýhle srandy v tomto týdnu bych radši vynechal.

ČT: Překvapivě, i když prakticky netrénuju, nohy mě bolí jako blázen a tu a tam mě něco dalšího zabolí, zapíchá, prostě hrozný 🙂 Pořádný večerní saunění s otužováním, to já můžu a taky si ho vychutnám. Nohy trochu povolí, hlava se uvolní. Začínám se krutě těšit!

PÁ: Brzy ráno na Krejcárek do Tri-půjčovny prubnout časovkářskýho Felta (B14) a udělat základní bike fit. Jsem spokojenej. Díky, Michale. Jestli to bylo správné rozhodnutí jet na půjčeném kole, to zjistím už za 24 hodin… 😀 Dopolední plavání se mi líbilo. Krátké intervaly po 100 metrech ve vyšší intenzitě (1:30 min). Jede to, jsem spokojenej a mám dobrý pocit, i když je to jinak s plaváním docela bída…po kiláčku to balím do práce. No a odpoledne se rozjedu 20 km na Feltovi…je to raketa, povím vám! 😀

Celkem: 3:50 hod… :))

Těším se jak malej a taky nebudu lhát, jsem dost zvědavej na to, co předvedu. Držte palec, šlapu na plyn, otáčím volantem a autíčko se rozjíždí. Máme tu prodlouženou jízdu 🙂

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s