Cyklokros podzim 2017

I když jsem k němu přišel jak slepej k houslím, byla to sranda a slušná dřina. Řeč je o cyklokrosu! Technicky ani fyzicky jsem nebyl zrovna dobře připravenej, ale jako vhled do tohoto zvláštního, hodně komunitně orientovanýho sportu, to beru 🙂 Bez nějakého většího plánování jsem se zúčastnil tří závodů…

Beckov – Klíčany (UAC) 20.09.2017

Mojí prvotinu jsem popsal v samostatném reportu TADY. Velká tlama, následná marná stíhačka, velmi technická trasa…těžká trasa pro první osahání CX 🙂 Ve výsledcích mi svítí DNF, ačkoliv jsem dokončil, ale řekl bych na předposledním místě… 😀 (měl jsem nejspíš špatně číslo, takže jsem ztížil organizátorům moje průjezdy – pardon!)

Jistebnice – Hůrka (TBC Série) 28.10.2017

Startovní rošt (Foto: TBC)

Závodiště na jihu Čech kousek od Tábora, trasa namotaná na lyžařské sjezdovce a v jejím blízkém okolí. Kdo někdy viděl typický cyklokros, tak tady ho nemohl vidět 😀 Trasa opravdu šitá spíše pro MTB. Nicméně hezky prožití sváteční den.

K závodu se pojí zajímavé setkání. Při cestě z práce na krosce jsem trochu trénoval v Krčáku (pro neznalé velký les plný krásných pěšin pro kolo nebo běhání na jihu Prahy). No a v tom jsem potkal jiného týpka taky na krosce. To se u nás moc nestává. Vydal jsem se v jeho stopě a na konci zastavili. Na české „ahoj“ odpověděl nečekaně anglicky „Hi“! Seznámili jsme se, jmenoval se Jan a byl v Praze na několik měsíců pracovně, jinak žije v Holandsku a krom práce konzultanta si přivydělává profi silniční cyklistikou různě po světě. To jsem teda zůstal čumět 🙂

s Janem z Holandska

Slovo dalo slovo, Strava account vyměněny a padla dohoda dát spolu nějaký lokální cyklokros v následujících týdnech…no a v tom jsme spolu v Jistebnici (Hůrce) a objíždíme si trať. Prostě hezké seznámení!

Výživnej výjezd v každém kole, tady hned po startu (Foto: TBC)

Tentokrát jsem si trať pečlivě projel. Závod se nevyvíjel nijak překvapivě. Start na jistotu z poslední řady, první stoupání (pěkně výživná louka) to roztrhala a usídlil jsem se někde v druhé půlce pole. Více méně jsem celou dobu, od cca 2. kola soupeřil se stejnýma klukama. O to „naše“ umístění jsem se přetahoval s jedním místňákem „Petrem“, jak mu všichni fandili. To měl teda výhodu! 🙂 Nicméně jsem ho předjel, začal si budovat náskok.

Foto: TBC

To by ale nesměla přijít chyba v nájezdu do posledního kola, kdy jsem lehce spadl a Petr mě předjel. Začal jsem brutální stíhačku a to místo si doslova vydřel zpátky. Ve finiši nás dělily snad jenom 2 vteřiny…ufff 🙂 Už jsem ani neskončil poslední, v naší rozjížďce 30. z 38…Závod trval přesně hodinu a měl jsem z něj mnohem lepší pocity vzhledem k mému výkonu bez větších obtíží a pádů. TBC Série parádně zorganizované závody, přece jen ale příště zkusím na cyklokros jinou lokalitu nebo navštívím v Hůrce MTB závody.

Suchdol Citycross (UAC) 4.11.2017

Foto: Jirka Souček

Do Suchdola jsme vyrazili hezky romanticky na kole. Bylo krásné počasí, sluníčko svítilo, až jsme se orosili, než jsme vyšlápli od Vltavy na Suchdolský vršek 🙂  Trať vypadala značněji cyklokrosově, rozuměj část byla travnatá technická samá zatáčka, dvě přeskakovačky, nějaká ta mezička a část byla rychlá, bez techniky, zakončená rovinkou opět s přeskakovačkou a ostrým výběhem.

Foto: Jirka Souček

Foto: Jirka Souček

Měl jsem spoustu času si trasu vyzkoušet. V samotném závodě mi nejméně šla ta část po trávě, kde jsem v zatáčkách hodně rychle našel limit plášťů, kterým chybí grip na měkkém povrchu, získával jsem naopak v té svižné pasáži. Celkově mě tohle utrpení docela bavilo, příště už fakt vychytám pláště. Závod trval „jen“ 40 min a naprosto mi to stačilo. Snažil jsem se makat na 100%, což průměrná tepovka 176 docela vystihuje, myslím 🙂 Výsledkově žádná hitparáda, ale zase o chlup lépe než minule…22. místo z 31 v rozjížďce. Za fandění a fotky si zaslouží poplácání (pusu) Jirka Souček a Péťa, díky za to, že jste nakonec přežili to mrznutí!

Foto: Jirka Souček

Foto: Jirka Souček

Foto: Jirka Souček

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s