Stejně tak jako čas letí i zima a pomalu začínám věřit tomu, že se dočkáme teploučka a triatlonu i v roce 2016! Ještě než se ale podíváme ven, je tu jedna „indoor“ akce…
A mluvím o Endurance Lab Indoor triatlonu! Před jedním rokem jsem měl možnost poprvé okusit kombinaci plavání, cyklistiky a běhu právě tam. Takže zopakovat účast i letos bylo žádoucí 🙂
Věděl jsem ale, že je to akce tak trochu na psychiku (přelož si volně třeba „na palici“), protože se celá akce koná v jednom krásném holešovickém obchodě na pár metrech čtverečních. Plavání ve sklepě ve větší vaně s protiproudem, cyklistika na trenažéru a k tomu běh na páse naproti regálu s botama. Takže…kdo vydrží tohle, nic už ho neporazí!
Plavání 500 m: Největší respekt jsem měl z plavání. Minule jsem se u toho trochu topil a měl jsem jeden z těch poooomaleeejších časů 🙂 Letos situace úplně jiná. Začal jsem s respektem na tempu 1:42/100m, ale nechal jsem si zrychlit až někam na 1:35, což už teda v bazénu neplavu. Očividně ve „vaně“ se plave malinko rychleji. Rezerva tam pořád byla, ale bylo to tempo pro mě příjemně rychlé… Bez žádné krize nebo potíží, naprosto v klidu a výsledný čas 8:03 min byl lepší více jak o 1:45 minut proti loňsku. Super!
Depo 1: Málem jsem hodil záda na kachlích, ale dobře to dopadlo a za 54 vteřin jsem šlapal na trenažéru.
Cyklistika 13,58 km: (Uváděných 15 km není úplně přesně, jak jde vidět z čísel níže.) Po plavání tradičně motání hlavy. Naštěstí se z trenažéru nedá zrovna snadno spadnout 🙂 Díky domácímu tréninku s watty na trenažéru jsem měl představu o mém možném výkonu, nicméně na wattbiku v E.Labu to šlo záhadně lépe a šlapal jsem více. Průběh cyklistiky byl v pohodě, až jsem se divil, ale jak se říká, neříkej hop…přišlo finální stoupání…s velkým S. Rychlost šla raketově dolů, já se snažil držet stejný výkon a nevšímat si ostatních čísel na monitoru. I když přiznám, bylo to demotivující jak blázen 😀 Konečný průměrný číslo výkonu 275 W mně překvapilo. Nicméně mu odpovídala taky vysoká tepovka, rezerv už moc nebylo, žádný flákání. Taky se závodil supersprint, žádný ironman, ne? 🙂 Oproti loňsku jistě zlepšení, ale díky jiné použité trase na CycleOps i jinému trenažéru to nemá cenu srovnávat v číslech. Čas 28:52 minut – spokojenost!
Depo 2: Po přezutí do běžeckého jsem chtěl vyskákat schody, ale brzo jsem pochopil, že e-e 🙂 Hezky s rozvahou v čase 00:34 min
Běh 3 km se sklonem 5%: No, jak začít. Asi tak, že už po první minutě jsem ten zatracenej pás proklínal. Čas jakoby se zpomalil a každý kouknutí se na hodinky znamenalo posun jen o pár vteřin. Kdo neokusil běžet na pásu se sklonem, neuvěří. Nastavil jsem 12 km/h (myslím?) a cupital. Dost často jsem měl nutkání tam sáhnout a zpomalit. Ale nenechal jsem se unést okamžikem. Konec jsem lehce vystupňoval s podporou Péti, která přišla zafandit a Radka z E.Labu. Čas 13:34 min byl lepší o 22 vteřin proti roku 2015. Bral jsem to všema deseti. Hlavně už slézt z toho mučidla! 😀
Shrnutí: Už po doběhu jsem věděl, že jsem splnil cíl a dokonce ho překonal o celou minutu. Celkový čas těsně pod 52 minut. To znamenalo průběžné třetí místo. Měl jsem radost! Trénink je na dobré cestě, můj přístup přináší nějaké ovoce a tak v něm můžu směle pokračovat dál.
Výsledky lze sledovat zde – výše uvedené jsou průběžné k 25.2.2016, závody probíhají (probíhaly) do konce března, takže finální výsledky vypadají pravděpodobně malinko jinak…
Update výsledků: nakonec byl jeden závodník kategorie M40 ještě přede mnou, čili jsem bral celkové 4. místo a v kategorii 3. místo. Děkuji Endurance Labu za hezké věcné ceny! 🙂