Jak ze snů a tužeb udělat plány a cíle? Aneb co chystám na sezonu 2016?

 

Sezona 2015 je již dávno minulostí a i když na ni velmi rád vzpomínám, je třeba se posunout dále.

54228_90647f73e9b32b576b089d16e567ef27

Hodně úsměvů v sezoně 2016! 😀 PBT 5k Leden

Teď už nemůžu říkat, že “já to zkouším”, nicméně učím se pořád a asi dále budu dlouhá léta jako každý 🙂 Po první sezóně jsem se ale v tomhle sportu stihl trochu rozkoukat.

K cílům samotným…v prvé řadě zůstat zdráv, bez toho by to nešlo a kladu na tenhle prvek velký důraz… 🙂 Cesta ke splnění je poměrně složitá a jde hlavně o prevenci zranění. Pokud mám pokračovat v seznamu těch nekvantitativních gólů, tak zůstat stát nohama na zemi a triatlonu věnovat přesně tolik času, kolik je únosné pro všechny strany 😀

Co se týče gólů vyčíslitelných – zlepšit se! Běžeckou pětku stáhnout co nejblíže k 18 minutám, desítku k 37. Poprvé si snad zaběhnu půlmaraton (aniž bych předtím plaval a šlapal na kole :)) a tam je čas otazník, nicméně hezké by bylo 1:25 hod. Vrcholem celého mého snažení je pak poloviční ironman a tam je jasná snaha o opětovné (ale už pravidelné) pokoření 5 hodinové hranice a takový “vysněný” cíl je 4:48 hod (ovšem dost záleží na trati a povětrnostních podmínkách, což je jasné…).

 

Plánované závody

Závody jsem plánoval už s větší rozvahou než minulý rok. Samozřejmě praxe ukáže… 🙂 Nicméně cíl je lepší a delší příprava/regenerace mezi jednotlivýma závodama a vůbec se orientovat více na kvalitu než kvantitu.

 

Únor

Indoor Triathlon Endurance Lab (19.2.)

5k Běžecké závody Loap PBT (27.2.)

 

Březen

10k Běžecké závody Kbely (5.3.)

10k Loap PBT (26.3.)

 

Duben

Běžecké závody půlmaraton (pravděpodobně Pardubice 16.4.)

10k Loap PBT (27.4.)

 

Květen

Tu pravou sezonu (triatlonovou :)) otevřu stejně jako loni sprintem v Poděbradech (termín jsem neviděl potvrzený, ale věřím, že bude 21.5….? :)), kde bych samozřejmě rád zlepšil můj výkon a našel se ve výsledcích trochu výše. Očekávám vysokou účast a samé známé tváře 🙂

Hned týden po nich (28.5.) se chystám na jeden ze dvou zahraničních závodů – rakouský otvírák polovičního ironmana do města Linz. Měla by to být akce pro cca 1000 triatletů, startuje se na všech distancích krom plného IM. Pár Čechů ve startovce je, ale spíš to bude pro mě taková sólo akce…

 

Červen

Červen pro mě zůstává takový nemastný neslaný měsíc, jelikož už vím dlouhou dobu dopředu, že se mi kryje termín Czechmana se svatbou přátel a jiný závod na poloviční distanci mi není znám. Zatím tedy zbývá sprint triatlon v Račicích (18.6.), kam se určitě vydá opět více mých známých.

 

Červenec

Nově v červenci je tu můj oblíbený triatlon Hamrman (16.7.), startovat budu na poloviční distanci. Těším se na atmosféru, kamarády a známé a věřím ve zlepšení, letos nově rozdělené věkové kategorie.

 

Srpen

Dalším lákadlem tohoto roku je příchod světové série Challenge na Slovensko do Šamorína. Dal jsem tomu zelenou a 20.8. startuji na poloviční trati. Vypadá to, že i tady bude partička kamarádů, těším se!

 

Září

Jako pravděpodobný zavírák sezony jsem si vybral triatlon Doksy Race na poloviční distanci (10.9.). Chválím termín, protože např. loňská smršť pěkných závodů narvaných do pár týdnů mi přišla trochu na hlavu…

 

Teď už nezbývá než sobě i ostatním popřát hodně zdaru, zdraví a štěstí a těším se, že se potkáme!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s