Běžecké závody – zima 2015/2016

Než nám přišlo to jaro, stihl jsem se zúčastnit pár běžeckých závodů. Kdo má taky čekat až do kdo ví kdy, než se nám spustí triatlonová sezona, že…

Bedna, bedýnka...v Prachaticích. Sice bídný čas, ale historie se neptá. BEDNA! :D

Bedna, bedýnka…v Prachaticích. Sice bídný čas, ale historie se neptá. BEDNA! 😀

Štěpánský běh Prachatice (5 km silnice) – 26.12.2015

Na Štěpána se nám udělalo fakt nádherné počasí a teplota vyšplhala někam k 13 stupňům! Takže pro běžecký závod supr. Vyrazili se mnou i kamarádi manželé Háňa s Kájou a všichni jsme se shodně přihlásili na pětku.(mohli jsme 10km, ale přece jsme si „netroufli“ :D). Závod je to otočkový silniční, první půlka trati do táhlého stoupání. Start společný pro 5 i 10km, takže těžká orientace v poli. Držel jsem se těsně za větší vedoucí skupinkou a sledoval jsem, kdo z nich se na 2,5 km značce otočí zpět. Jen jeden to udělal, takže jsem měl jasnej cíl jít po něm 🙂 Velmi záhy jsem ho dotáhl a když jsem viděl jeho vadnoucí tempo, rovnou jsem šel před něj a táhl závod. Chlápek za mnou visel, jak jen mohl, schválně jsem zpomalil a uhl, aby mě vystřídal, ale on vůbec nereagoval, jen taky uhl a takhle se za mnou vezl až do cílové rovinky, kde mě asi o 3 metry přesprintoval. Čas 19:02 min (tempo 3:50/km), 2. místo.

 

Leden na Braníku

Leden na Braníku

LOAP Pražská Běžecká Tour leden (5 km silnice) – 30.01.2016

Koncem ledna jsem po přestěhování se do Prahy našel tyhle pravidelné závody konající se na Braníku. Každý měsíc 5 km nebo 10 km podél Vltavy, stejná trasa, mnohdy i soupeři. Skvělá možnost testovat výkonnost! Přihlásil jsem se teda poprvé na pětku. Počasí bylo docela fajn, bylo to i na šortky a dlouhý triko. Začátek jsem mírně přepálil, což se později v závodu draze vykoupilo 🙂 Pamatuju si hlavně bolest, bolest a zase bolest. Ta pětka je prostě pekelná. Plíce hoří pak ještě pár dní! Z počátku jsem se držel vedoucí skupinky, ale bylo jasné, že to na úplnou špici rozhodně stačit nebude. Po otočce trochu souboj sám se sebou (viz. ta bolest 😀 ) a finiš, i když trochu našponovanej, nepomohl stejně tomu, abych předběhl běžce přede mnou a zůstal jsem na 6. místě s časem 18:35 min (tempo 3:42/km).

Únor na Braníku...

Únor na Braníku…

LOAP Pražská Běžecká Tour únor (5 km silnice) – 27.02.2016

Na další podnik „PBT“ jsem nastoupil na konci regeneračního týdne, kterej jsem částečně procestoval a částečně prolenošil 🙂 Netušil jsem, co to udělá. Počasí tentokrát tolik nepřálo, byla slušná kosa, takže hezky obléct do dlouhého a teplejšího oblečení. Poprvé se ke mně přidala i partnerka Peťa a odbyla si tak svou závodní premiéru. Já jsem se poučil z minula a ohlídal si začátek a šel volněji, nicméně to zas tak výrazně nic neměnilo a doběhl jsem prakticky ve stejném čase. No, rege týden jsem si měl vybrat jindy 🙂 Péťa šla hezky a splnila si cíle a nejspíš ji i nakazil „bacil“, takže jsme ji na startu neviděli naposledy! Já jsem doběhl na 10. místě, čas 18:37 min (tempo 3:43/km).

Kbely po třicáté...foto: KFOTO.com

Kbely po třicáté…foto: KFOTO.com

Palestra Kbelská desítka (10 km silnice) – 05.03.2016

Kbelská desítka je moc krásnej závod, velmi tradiční (letos 30. ročník) a já jsem na startu taky nechyběl – stejně jako loni (report)! Na startu bezmála 2000 lidí, všude spoustu aut, organizátorů, policajtů…pěknej mumraj, ale organizačně zvládnutý velmi zdatně! Po absolvování administrativy jsem se šel rozběhat a váhal, jak se oblíknout. Nerad bych se uvařil. Při rozklusu jsem potkal Davida Vaše a když jsme se loučili a popřáli hodně štěstí, viděl jsem, že jde jen do tílka, takže jsem zvolil stejnou taktiku 🙂 Letos byla Kbelská na pozměněné trati. Začátek mi šel krásně, tempo, tepy, pocity fakt dobrý. Snažil jsem se držet ve skupině. Někde kolem půlky se začla trať ale vlnit a to mě rozhodilo z rytmu, ztratil jsem tam bohužel nějaký vteřiny (a že jich nebylo málo… 😀 ). Naopak ke konci po posledním stoupáku a z posledního kopce se mi podařilo to vrátit k dobrému pocitu a finiš jsem, i když neplánovaně, dosprintoval. Výsledek je na hodnotě mýho osobáku, díky ale přesnému naměření Kbelské tratě považuju za osobák stejně tohle 🙂 Po doběhu jsem si dopřál supr masáž nohou od Palestry. Díky! Čas 37:50 min (tempo 3:46/km), 85. místo celkově.

Moc příjemné zakončení sportovní soboty v Kbelech... :)

Moc příjemné zakončení sportovní soboty v Kbelech… 🙂

Ovšem velké pozor...! Předběhl jsem černocha! :D

Ovšem velké pozor…! Předběhl jsem černocha! 😀

Pokračování příště – v plánu je další závod PBT, tentokráte už na 10 km a vrchol mé jarní části sezony – Pardubický vinařský půlmaraton!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s