Specialized OPEN triatlon Mělník 2015

Mělnický triatlon (http://www.triathlonmelnik.cz/) se jel ve dvou separé závodech a to Specialized OPEN pro širší veřejnost a hobíky a Českým poháru. Já jsem byl přihlášený na méně náročnou trasu OPEN 400-15-3.5km. Závod to měl být doplňkový před mým prvním půl ironmanem, prostě jen tak otestovat formu a kvalitně potrénovat pod stresem 🙂

Nervíky ani nejdou vidět. Foto: Radim Š.

Zázemí jsem měl více než luxusní! Skoro by se dalo říct až fanklub. Moje Péťa a parťáci z Run The World – Kuba, Radim a Vojta. Všem patří díky za logistickou a psychickou podporu a Radimovi za super fotky! Na trati jsem znal Wilfrida, který se taky chystá na Hamrman 70.3 jako já. Původně to vypadalo, že nás kamarádů bude závodit více, ale nakonec z různých důvodů vyměkli 🙂 Nevím proč, ale před závodem se mě ujal možná trochu větší stres než obvykle. Mohlo to být ambicemi? 🙂 Nevím. Každopádně kvalitativně i kvantitativně byl na tom lépe Český pohár, takže jsem nebyl pro tentokrát odsouzený zůstat na chvostu :)) Ve výsledkové listině bylo celkem 61 jmen ženských i pánských finišerů.

Start plavání Foto: Radim Š.

Plavání 400m: Po nezdaru v plavání z minula byl cíl jasný a to narvat se dopředu. To se mi povedlo, i když se mi najednou do tý vody děsně nechtělo. Když hlásili minutu do startu, adrenalin mi lítal v žilách po litrech. No a po startu to docela šlo, dostal jsem hnedka preventivně pohlavek i kopačku, ale s tím už se prostě počítá, ne? Druhou půlku jsem musel plavat jen s jedním otevřeným okem, protože mi do brýlí natekla voda a nebylo to moc příjemný. Naštěstí jsem se netrápil moc dlouho, protože výběh na pláž přišel už po 9:28 min. Každopádně nám to natáhli na 500m+. Zaplaval jsem jako 12. a pospíchal do depa. Když teda pominu úsměv pro můj fanklub! 🙂

Jsem někde v první třetině pole. Foto: Radim Š.

Depo 1: Kolo jsem měl až u výjezdu z depa, takže jsem se poměrně proběhl. Zase se mi motala hlava, snažil jsem se to při běhu rozdejchat a když jsem doběhl k mýmu placu, přidržoval jsem se kola. Jenže motačky zůstaly i tak a já jsem udělal velkou chybu, když jsem šmátnul po tretře a místo zapnutí přezek jsem je vytáhl z očka. Musel jsem si sednout a se soustředěním to tam nasoukat zpátky, zapnout a pak vyběhnout s kolem. Bohužel tohle depo mě stálo moc času (konkrétně 1:28 min), čehož jsem později litoval…

Slepej na levý oko plný vody při výběhu. Foto: Radim Š.

Tak je to už lepší...Foto: Radim Š.

Tak je to už lepší…Foto: Radim Š.

Palec nahoru pro fanklub. Foto: Radim Š.

Kolo 15km: Strategie kola byla jasná a to sice jet nejvyšší možnou hranu, protože na takhle krátké trati to jinak ani nejde. V Mělníku mají docela technický okruh, který jsme jeli čtyřikrát. Hodně nahoru a dolů, místy malinko rozbité a ne-úplně bezpečné. Ale označené kvalitně a s dostatečným počtem organizátorů. Suprově jsme spolupracovali ve dvou (bohužel nevím jméno nebo číslo, ale kolega si mě zapamatoval :)) a za námi se svezl jeden další závodník. Ten bohužel nespolupracoval 🙂 Nicméně jsme to utáhli hezky a v prvním kopci jsme třetího nechali za sebou. Při otočce jsem napočítal, že jsme zhruba devátí. V druhém kole jsme opět tahali hezky ve dvou, ale v nejdelším kopci jsem kolegu už ztratil za sebou a jel si svou. Finální dvě kola vypadala úplně stejně. Přede mnou ani za mnou nikdo blízko. Nic moc, ale i tak jsem se snažil to dohnat. Čas 28:31 min a devátý čas včetně depa 2.

Kde jste kdo? Přede mnou díra, za mnou díra. Foto: Radim Š.

Akční...Foto: Radim Š.

Akční…Foto: Radim Š.

Finišuju kolo. Foto: Radim Š.

Depo 2: No, už to bylo lepší, ale ani tady bez problémů. Jelikož cyklo kolečko končilo v kopci, nestíhal jsem si rozepnout tretry (mám klasický silniční – na tom se časem zainvestuje :)), takže to dopadlo tak, že mi jedna skončila v ruce a druhá zůstala v pedálu tak, jak má. Jinak dobrý a hlavně jsem dostal motivaci od fanklubu. Takže hurá na běh!

Krátké, ale bolavé. Otočka běhu na náměstí. Foto: Radim Š.

Běh 3,5 km: Trasu běhu jsem si prošel před závodem a tušil jsem, že to nebude procházka růžovým sadem…no a nakonec ani procházka vinicema 😀 Výběh vinicemi mi fakt nandával tak, že jsem měl co dělat ho rozdejchat i směrem dolů. Soupeře jsem stáhl dva nebo tři, začalo se nám to motat se závodníky o kolo zpět. Při posledním seběhu jsem viděl skupinku před sebou, kterou jsem špatně identifikoval jako taky prvokolečkáře. Byli to mí soupeři o finiš. Dotahoval jsem je, ale potřeboval bych ještě jedno kolo, aby se mi to podařilo. Takhle jsem zaostal za sedmým o 6 vteřin a na pátého jsem ztratil necelých 14. Můj čas běhu 13:14 min byl 4. nejrychlejší ze všech (na nejrychlejší chyběly 3 vteřiny).

Moc hezké prostředí v Mělníku. Foto: Radim Š.

No a ruce nad hlavu, skoro ani nejde poznat, že jsem nevyhrál. Ale jak rád říkám, oslavuju vše...Foto: Radim Š.

No a ruce nad hlavu, skoro ani nejde poznat, že jsem nevyhrál. Ale jak rád říkám, oslavuju vše…Foto: Radim Š.

Shrnutí je jasné: bylo to těsné, krátké, ale krásné! 🙂 V celkovém pořadí jsem časem 52:41 min skončil na 8. místě (61), což v kategorii M39 stačilo na šesté (30). Zmíněných 14 vteřin mě dělilo od bedny v kategorii. S výsledky jsem byl spokojený, ale už nechci dopustit, aby mi „výkon“ v depu vzal bednu! Teď už jen malinko poladit a věřit, že mám na svou první půlku natrénováno. Mám své tajné cíle, tak…*snad*! 🙂