XC Velká cena Úval 2018

V Úvalech východně od Prahy se každoročně jezdí cross country na krásné přírodní trati namotané v kopci u kostela. Závod je součástí seriálu různých akcí pod názvem Tři pro zdraví. Pro mě byla klíčová otázka, zda se postavit na start „hobby“ nebo „sport“, které se lišily počtem kol (3/5).

Start do zaváděcího kolečka. Foto: František Zouhar

Byl jsem totiž po vleklým nachlazení a vůbec jsem netušil, jak na tom nohy a zbytek těla bude. Ale nakonec jsem nevyměkl a šel do „eliťáků“ 😀 Na startu jich opravdu i pár bylo, ale spíše šlo o našlapané hobíky. Čili zatím ne moji kategorii 🙂 Já jsem byl na startu s Mírou z našeho TTT týmu a nikam jsem se netlačil. Věděl jsem, že to bude dost intenzivní a dlouhé na to, abych případně předjížděl později…

Po letmém startu jsem se držel kousek za Mírou, nicméně jako už minule mě potkal problém se spadlým řetězem a skupina byla pryč. Problém se zopakoval ještě jednou koncem závodu a stihl jsem se i jednou docela solidně rozbít, aniž bych věděl proč. Při jízdě po nekomplikovaným trailu jsem najednou letěl bokem – nejspíš pedál o schovaný pařízek? Kdo ví. Docela jsem byl rád, že se mi nic nestalo. Závod jsem si pěkně zpestřil „souboji“ s některými protivníky, asi nejvtipnější byl ten z poslední fotky níže, kdy jsme si chvilkama povídali a chvilkama lapali po dechu. Pěkně jsme potahali taky s klučinou z kategorie hobby, který dojel na druhém místě…nicméně delší distance nelituju, stihl jsem si trať náležitě užít! Dokončil jsem v půlce výsledkové listiny, což bylo asi tak nějak očekávaný v danou chvíli. Míra ale docela zaválel s výsledkem v top 10. Gratulace!

Závod celkově ve fajn prostředí, trasu jsem si oblíbil, je jezditelná i zábavná zároveň, organizace bez chyby 🙂 Skoro 1:45 hod v takové intenzitě byl solidní záhul, nicméně těším se případně na další rok a postupný zlepšování se!

TTT dresy jsou dobře identifikovatelné myslím 🙂 Foto: František Zouhar

Tady už se to rozjelo a já jsem napůl nepospíchal a napůl trochu zaspal 😀 Foto: František Zouhar

Parádní svezení s kolegou z fotky 🙂 Foto: František Zouhar

Výsledky zde

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s