A tak se zrodila myšlenka gravel kola

Nebudu nikomu, ani sobě, nic nalhávat. Triatlon je fakt náročnej sport, kterej dokáže člověka neskutečně naplňovat, ale taky dost vysoce vysávat. Všemi způsoby 🙂 Po pár letech, kdy jsem kolo vytáhl snad vždycky jenom na trénink, cestoval prakticky jenom na závody a penízky z prasátka taky vyndával jen na závodní vybavení, přišlo velké nutkání udělat něco jinak.

Tak tady to končí, přátelé. Hmm, nebo teda začíná? Nakonec, není to jedno?

Před tím, než jsem začal s triatlonem, jsem jeho jednotlivé disciplíny moc neprovozoval, takže jen díky němu jsem začal poznávat krásy a různorodost cyklistiky. Kolo je podle mě jedno z nejlepších vynálezů lidstva ever…je to krásné odvětví lidské činnosti, kde se potkává svět techniky, sportovní vědy a designu. Především ale dokáže udělat z člověka neskutečně efektivního krajinou pohybujícího se tvora. A díky tomu přináší svobodu, rozšiřuje obzory, pomáhá poznat nepoznané…

A tak se zrodila myšlenka gravel kola. Kolo dostatečně lehké a tuhé s „berany“ pro svižnou jízdu po asfaltu, dostatečně pohodlné pro dlouhé jízdy, dostatečně uzpůsobené pro široké pláště, které zvládnou různé nezpevněné povrchy, dostatečně zpřevodované pro jízdu do prudkých kopců, atd… Slovo „dostatečně“ jsem schválně použil tolikrát. Přesně to totiž vystihuje univerzálnost gravelu. Od všeho něco rovná se nic pořádně. Ale protože se do žádných extrémů gravel nepožene, budou jeho schopnosti prostě dostatečné pro výše uvedený použití. Zbytek bude o pilotovi stroje.

Takže tady ho mám(e), matně černý Pinnacle Arkose (specifikace 2 pro rok 2017). Hliníkový rám s geometrií odvozenou od cyklokrosky, ale s více podkopnutou karbonovou vidlí, delším rozvorem, níže položenou osou šlapání. Bezpečný prostor pro úžasných 45 mm pláště. Osazení pro specifikaci 2 je sada Tiagra 2×10 s převody 32/48 a kazetou 11-32, kotoučové hydraulické brzdy Shimano, bezdušová kola s obutými gravel plášti Kenda 35 mm. Vepředu pro zvýšení tuhosti pevná osa 12 mm, vzadu klasický rychloupínák. V téhle sestavě nějakých 10 kg hmotnosti.

Pinnacle Arkose 2 2017

A co je teda v plánu s Arkose? Pro mě osobně především návrat ke kořenům. Když jsme lítali po vesnici jako děcka…nepřemýšleli jsme moc nad tím, jestli silnička, horák nebo béemixko. Prostě jsme lítali všichni na všem a byla sranda. To bylo to hlavní. A rád se k tý myšlence vrátím, zkusím nový věci jako bikepacking nebo cyklokros. Nebo „jenom“ pozorovat východ slunce při ranní cestě do práce ze sedla.

Šumavské šotolinky u Kvildy. Tady je doma. Ale nejen tady…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s