Triatlon Poděbrady 2017

Zatím tenhle závod provází moji triatlonovou kariéru jako pejska klíště. Rozhodně se nejedná o můj nejoblíbenější závod, ani o ten, kde by se mi nějak dařilo. V Poděbradech se každoročně schází slušně bipolární startovka. Spoustu polo-profíků, stejně tak, jako několik tuctů úplných nováčků. Já, jako obvykle, patřím někam mezi :))

Kámoši ze starý party 🙂

Parta (TTT) hic z Chodova

V tom vedru, co panovalo, bylo plavání příjemný…

Závod je to rychlej a bolavej, distance 700-30-7 vypadá na papíře mnohem jednodušeji, než tomu tak je v závodě. Nebo aspoň takové jsou moje pocity. Letos jsem jej pojal opravdu tréninkově, žádné ladění, pěkně z ostrého tréninku, kdy jsem během týdne absolvoval výkonnostní test na kole, plavecký závod a ještě pěknou porci tréninkových cyklo kilometrů. Cíl byl jediný a hlavní – uzavřít přípravu na prvního polovičního ironmana sezony, před kterým mám týden na zotavenou 🙂 Trošku mimo plán byl ale dost nepříjemný ranní stav mýho těla, který pobolívalo a odmítalo se nastartovat. Bohužel až do dalšího rána jsem se nevzpamatoval… 

Plavání 700 m: Šel jsem na to tentokrát úplně jinak než dříve. Doprostřed do davu, mezi první a druhou řadu. Start byl o loktech, ale pak jsem se vezl s vlnou triatletů. Kdybych nedostal i kopance do obličeje, považoval bych to za ideální start do závodu 🙂 Ke břehu jsem plaval něco přes 11 min, můj místní osobáček (časomíra není u břehu…). Asi teda zafungovala nová strategie! (12:02 min, 86. pozice/197 mužů)

Zdroj: Sportphoto.rajce.net

 

Cyklistika 30 km: Depem jsem se prodral docela v pohodě a i motání hlavy se zdálo být trochu lepší než minulý rok. To budou asi ty středeční obíhačky bazénu s TTT partou v Hostivařském bazénu 🙂 Po nasednutí jsem chvilku kličkoval po trati a snažil se obout boty. Jak jen jsem to naposled v září dělal? 🙂 Naštěstí jsem se rozpomněl a už jsem to pelášil směr Nymburk. Wattový výkon, který jsem chtěl plánovaně držet, byl dost sebevědomý pro moje unavený nohy, to jsem pochopil po první třetině, kde to ještě šlo, ale pak…plán šel stranou a snažil jsem se držet aspoň něco, abych prorazil vítr… 😀 Předjel jsem dost rychlejších plavců a než mi začlo docházet, tak mě to fakt bavilo. Byl tu hukot. Vlastně až tady jsem v závodě plnohodnotně vyzkoušel mého Slice. S ním spokojenost, po nohách jsem nemohl více žádat. (46:16 min, 48. pozice/197 mužů)

„Karlos“ mě koučoval u tratě. Dík.

 

Běh 7 km: Místní poděbradská grilovačka, to je běh po zdejší panelové cestě, kterou zužuje sluneční výheň. Už v prvním kilometru bylo jasné, že se nebude konat nic, jako třeba v roce 2015, kdy jsem tady krásně zaběhl. Takže jsem nasadil tzv. univerzální přežívací tempo a snažil se to mít rychle za sebou bez následků :)) Že vypadám hrozně mi řeklo více lidí nezávisle na sobě, takže dík za podporu a příště zkusím s hlavou vzhůru! 🙂 (30:41 min, 92. pozice/197 mužů)

Celkově jsem zdolal místní tratě za 1:30 hod na 68. místě mezi 197 muži.

TTT 4 vysekanci -1 😀

Výsledky zde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s